Z. Cíger vyberá nových reprezentantov z extraligy na jednodňovom kempe

Na snímke v pozadí tréner Slovenska Zdeno Cíger Foto: TASR/Pavel Neubauer

Zvolen 1. decembra (TASR) - Predpoludňajším tréningom začal ukrajovať hokejový výber reprezentantov z jednodňového kempu vo Zvolene. Hlavný tréner Zdeno Cíger ho zostavil výlučne výlučne z extraligových hráčov, všetko adeptov na slovenský dres.

Obsah jednodňového sústredenia pod Pustým hradom bol v znamení hlavne vysvetľovania a oboznamovania so systémom, ktorí sa budú tréneri snažiť vštepiť do hry národného mužstva. Slovenskú reprezentáciu čaká nabitý program, okrem prípravných kempov teraz vo Zvolene a o týždeň neskôr v Trenčíne aj turnaj Arosa Challenge vo Švajčiarsku pred vianočnými sviatkami, vo februári Slovakia Cupu v Žiline a Turnaj 4 krajín v rakúskom Innsbrucku, preto sa tréner Zdeno Cíger usiluje mať k dispozícii čo najviac hráčov, ktorí ho zaujali.

Novinka jednodňových zrazov, okrem dvoch v decembri aj ďalšie dva v januári, bude mať vplyv na nomináciu, keď na Arosa Challenge v decembri sa už ráta aj s hráčmi, ktorí pôsobia v zahraničí.

Na kempe oproti pôvodnej nominácii nastali dve zmeny, Mislava Rosandiča (HC'05 iClinic B. Bystrica) nahradil Michal Juraško a Juraja Majdana (HC'05 iClinic B. Bystrica) Andreas Štrauch, Rosandič letel so Slovanom na trip, Majdan sa v nedeľu v extraligovom zápase na žilinskom ľade zranil.

Vo Zvolene trénovali:

brankári: Samuel Baroš (HKM Zvolen, 2/0), Marcel Melicherčík (HC Košice, 1/0), Michal Valent (HK Nitra, 0/0)

obrancovia: Patrik Bačik (MHC Martin, 0/0), Radek Deyl (HC Košice, 6/1), Martin Gründling (HC'05 iClinic Banská Bystrica, 1/0), Matúš Holenda (Dukla Trenčín, 3/0), Peter König (HK Nitra, 0/0), Lukáš Matejka (MHC Martin, 0/0), Michal Juraško (HKM Zvolen, 3/0/), Eduard Šedivý (HC Košice, 3/1)

útočníci: Marek Bartánus (HC Košice, 9/2), Michal Hlinka (Dukla Trenčín, 3/0), Tomáš Hrnka (HC Košice, 4/0), Patrik Lamper (HC'05 iClinic Banská Bystrica, 0/0), Radoslav Macík (HK Nitra, 0/0), Andreas Štrauch (HK Poprad, 0/0), Lukáš Paukovček (HK Poprad, 0/0), Radovan Puliš (HKM Zvolen, 1/0), Branislav Rapáč (HK Poprad, 0/0), Richard Rapáč (HK Poprad, 2/0), Jakub Suja (HC Košice, 0/0), Tomáš Zigo (HC'05 iClinic Banská Bystrica, 1/0

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.