Nemecká vláda schválila zapojenie krajiny do bojov proti IS v Sýrii

Nemecká kancelárka Angela Merkelová počas prejavu na zasadnutí nemeckého parlamentu Bundestag v Berlíne, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Berlín 1. decembra (TASR) - Nemecký vládny kabinet schválil dnes plány na vyslanie 1200 vojakov do Sýrie v rámci zapojenia sa Nemecka do medzinárodnej vojenskej operácie proti militantnej organizácii Islamský štát. Informovala o tom agentúra AP.

Opatrenia, ktoré si vyžadujú súhlas nemeckého parlamentu, dnes odsúhlasili ministri nemeckej vlády, pričom Spolkový snem (Bundestag) by o nich mal hlasovať v stredu, spresňuje agentúra Reuters.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa týmto opatrením rozhodla vyhovieť žiadosti Francúzska, ktoré po parížskych útokoch z 13. novembra požiadalo Nemecko o zintenzívnenie snahy zameranej na boj proti IS v Iraku a Sýrii.

Nemecko by sa podľa plánov malo zapojiť do boja proti Islamskému štátu aj prostredníctvom prieskumných lietadiel typu Tornado, fregaty, ktorá bude zrejme sprevádzať francúzsku lietadlovú loď Charles de Gaulle, a najmenej jedného tankovacieho lietadla.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.