Pracovníci Daňového úradu v Pov. Bystrici školili študentov

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Považská Bystrica 2. decembra (TASR) – Prevencia v boji proti daňovým podvodom a zvyšovanie finančnej gramotnosti bolo hlavným cieľom návštevy študentov považskobystrickej Obchodnej akadémie v pobočke trenčianskeho Daňového úradu v Považskej Bystrici.

Ako TASR informovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková, v rámci predmetu daňová sústava vysvetlili daňoví špecialisti stredoškolákom, čím sa úrad zaoberá a aké činnosti vykonáva. „Keďže daniari chceli, aby návšteva daňového úradu bola pre študentov zaujímavá, vysvetlili im, ako sa zdaňujú odmeny z dohôd o brigádnickej práci a pripravili si pre nich praktický príklad na vyplnenie daňového priznania,“ priblížila Macíková.

Ako dodala, návštevou daňového úradu sa učitelia odborných ekonomických predmetov z obchodnej akadémie snažia pre svojich žiakov spojiť teóriu s praxou. „Pre daniarov je táto činnosť súčasťou prevencie v boji proti daňovým podvodom. Zároveň je nástrojom na zvyšovanie finančnej gramotnosti mladých ľudí a má im ukázať, že vyplnenie daňového priznania je veľmi jednoduché aj s použitím aplikácie na portáli finančnej správy,“ uzavrela hovorkyňa finančnej správy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.