Steinmeier: Kontakty medzi NATO a Ruskom sa možno čoskoro obnovia

Na snímke nemecký minister zahraničných vecí Frank-Walter Steinmeier. Foto: TASR/AP

Brusel 2. decembra (TASR) - Pravidelné diplomatické kontakty medzi NATO a Ruskom sa pravdepodobne čoskoro obnovia, oznámil dnes šéf nemeckej diplomacie Frank-Walter Steinmeier.

Nemecko už dlho presadzuje návrat k pravidelnému dialógu s Moskvou. Ministri zahraničných vecí NATO sa touto otázkou zaoberali v utorok v Bruseli, píše agentúra DPA.

Podľa Steinmeiera ministri inštruovali šéfa aliancie Jensa Stoltenberga, aby sa začali prípravy na obnovenie zasadnutí Rady NATO-Rusko, ktoré sa na úrovni veľvyslancov nekonali už od júna 2014.

NATO prerušilo praktickú spoluprácu s Ruskom po vlaňajšej anexii ukrajinského Krymu Moskvou, hoci niektoré politické a vojenské kontakty obe strany udržiavali.

Steinmeier očakáva, že "schôdzky na úrovni veľvyslancov budú čoskoro pravdepodobne opäť možné".

Iní ministri zahraničných vecí však boli opatrnejší. "Ešte sa musí rozhodnúť, ako presne by mal dialóg vyzerať," uviedol šéf slovenskej diplomacie Miroslav Lajčák. "Či by to mala byť Rada NATO-Rusko, alebo nejaká iná forma... Nejaký dialóg je potrebný," citovala Lajčáka DPA.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.