BUGÁR: Vláda by nemala podávať žalobu na EÚ, poškodí Slovensko

Predseda strany Most-Híd Béla Bugár, archívne foto. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 2. decembra (TASR) - Vláda SR by nemala podávať žalobu na Európsku úniu súvisiacu s prijatím povinných kvót na rozdelenie utečencov. Myslí si to predseda Mosta-Híd Béla Bugár, ktorý podanie žaloby hodnotí len ako marketingový ťah, ktorý poškodí Slovensko.

"Pripravovaný krok vlády ešte viac zhorší postavenie Slovenska a dostane nás na okraj Európy, čo sa nám môže veľmi vypomstiť pri nastávajúcej diskusii o novej podobe Európy," vysvetlil dnes Bugár. Trvá na tom, že riešením nie sú ani povinné kvóty, ale ani podanie žaloby. Podľa Bugára sa premiér Robert Fico dáva na európskej úrovni dokopy s extrémnymi prúdmi a vládami, ktoré oslabujú projekt spoločnej Európy.

Podanie žaloby považuje za zbytočné, lebo nič podľa Bugára nevyrieši. Vláde odporúča, aby sa riadila rozumom a nepodávala ju. Za žalobou vidí Bugár skôr snahu získať hlasy voličov. "Pre získanie niekoľkých percent navyše je vláda ochotná obetovať aj dobré meno Slovenska v zahraničí. Považujem to za egoistický krok, ktorý nehľadí na záujmy našich občanov," uzavrel Bugár.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.