Divadlo Andreja Bagara v Nitre zaplní kreslený humor pre nevidiacich

Ilustračná snímka Foto: TASR/František Iván

Nitra 2. decembra (TASR) – V Divadle Andreja Bagara v Nitre sa vo štvrtok 3. decembra začne výstava kresleného humoru o ľuďoch, ktorým zrak úplne alebo čiastočne chýba. Práce zaslali ich autori do súťaže kresleného humoru Videnie nevidenia – i videnia, ktorú zorganizovalo Stredisko integračných aktivít pre zrakovo a viacnásobne postihnutých občanov SINA Nitra, n.o. s podporou Ministerstva kultúry SR. Na vernisáži budú vyhlásené výsledky súťaže a udelené ceny, okrem iného zlatá, strieborná a bronzová dúhovka. Výstava potrvá v divadle do 20. decembra, po novom roku bude inštalovaná v Krajskej knižnici Karola Kmeťka.

Do uzávierky súťaže, ktorá bola 31. októbra tohto roka, zaslalo 221 prác 99 autorov z 32 krajín prakticky z celého sveta. Z nich sa 85 autorov zapojilo do kategórie dospelých a 14 súťažilo v kategórii do 18 rokov. "Medzi súťažiacimi je množstvo renomovaných medzinárodne úspešných autorov," informoval riaditeľ neziskovej organizácie SINA Josef Zbranek. Pridanou hodnotou celého podujatia sú reliéfne kópie vybraných karikatúr a popisy k nim spracované v Braillovom a zväčšenom písme, aby tieto boli prístupné aj pre nevidiacich a slabozrakých ľudí. "V tomto smere ide o pilotný projekt," povedal Zbranek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.