TSK vyčerpal na projekty z eurofondov takmer 50 miliónov eur

Ilustračné foto Foto: TASR - Alexander Ballek

Trenčín 4. decembra (TASR) – V Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) vyčerpali k 1. decembru tohto roka v rámci Regionálneho operačného programu (ROP) 2007 – 2013 na projekty 49,6 milióna eur. Z celkového objemu 57,5 milióna eur schválených na projekty to predstavuje 86,2-% čerpanie prostriedkov. Informoval Róbert Mikudík z oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK.

"ROP bol od roku 2007 jedným z kľúčových rozvojových programov Európskej únie, v rámci ktorého Slovenská republika dostala možnosť čerpať dotácie najmä na rekonštrukcie škôl, sociálnych zariadení, kultúrnych pamiatok, podporu cestovného ruchu a revitalizácie námestí. TSK dostal možnosť zapojiť sa do realizácie projektov najmä v oblasti revitalizácie námestí a pôsobiť ako sprostredkovateľský orgán pre celkovo tri decentralizované opatrenia – regeneráciu sídiel, regionálne komunikácie zabezpečujúce dopravnú obslužnosť regiónov a infraštruktúru cestovného ruchu," priblížil Mikudík.

Viac ako sedemročné programové obdobie zhodnotil kladne predseda TSK Jaroslav Baška. "Myslím si, že obdobie siedmich rokov bolo pre Trenčiansky samosprávny kraj celkom úspešné. V rámci ROP sa okrem iného podarilo zrevitalizovať a zrekonštruovať verejné priestranstvá a námestia v 53 mestách a obciach Trenčianskeho kraja, čo je na počet 276 miest a obcí celkom pekné. Samotnému Trenčianskemu samosprávnemu kraju sa podarilo v tomto programovom období zrekonštruovať viac ako 80 kilometrov regionálnych ciest II. triedy," zdôraznil predseda TSK.

V rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP) na roky 2014 - 2020 bolo z Európskeho fondu regionálneho rozvoja na TSK alokovaných približne 121 miliónov eur. V súčasnosti realizuje TSK kroky, aby mohol od 1. januára budúceho roku pôsobiť ako sprostredkovateľský orgán pre Integrovaný operačný program (IROP) pre tri prioritné osi - bezpečná a ekologická doprava v regiónoch, ľahší prístup k efektívnejším a kvalitnejším verejným službám a zlepšenie kvality života v regiónoch s dôrazom na životné prostredie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.