Banská Bystrica chystá až dva ohňostroje, silvestrovský aj novoročný

Ilustračná snínmka Foto: TASR/Roman Hanc

Banská Bystrica 4. decembra (TASR) - Banskobystričania sa v závere roka dočkajú dvoch ohňostrojov. Silvestrovský bude bez programu a novoročný už aj s programom.

"Mesto pripravuje tento rok dva ohňostroje, aby vyhovelo všetkým Banskobystričanom i návštevníkom. Prvý odpália na Silvestra (31.12.) z miesta, ktoré odborníci na zábavnú pyrotechniku vyhodnotili ako najviditeľnejšiu lokalitu. Špecifický bude rôznymi výškovými pyrotechnickými efektmi tak, aby ho videli všetci obyvatelia priamo zo svojich domovov," konštatovala vedúca oddelenia kultúry banskobystrického magistrátu Alena Dorotovičová. Odpália ho z Graniara v dostatočnej vzdialenosti od obytných domov.

Oficiálny ohňostroj s príhovorom primátora Jána Noska bude rovnako ako vlani na Nový rok (1.1.2016). "Po skúsenostiach z minulých rokov, keď prišlo na Námestie SNP mnoho návštevníkov, najmä rodín s deťmi, sme sa rozhodli doplniť tento ohňostroj aj o kultúrny program," uviedla Dorotovičová. O 16.00 h vystúpi slovenská vokálna skupina Fragile a samotný ohňostroj s hudobným sprievodom sa začne zhruba o 16.45 h. Potrvá asi desať minút.

"Na oba ohňostroje vynaloží samospráva finančné prostriedky vo výške 4000 eur, čo je suma, ktorá v minulosti pokrývala len jeden ohňostroj. Na novoročný program a technicko-organizačné zabezpečenie pôjde asi 10.000 eur," dodala Dorotovičová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.