Islamský štát v rozhlase: V Kalifornii strieľali dvaja naši prívrženci

Na leteckej snímke zariadenie sociálnych služieb pre ľudí s vývojovými poruchami v kalifornskom meste San Bernardino 2. decembra 2015, v ktorom pri streľbe troch útočníkov zahynulo 14 osôb a 21 ďalších utrpelo zranenia. Foto: TASR/AP

Bejrút 5. decembra (TASR) - Islamský štát dnes vo vysielaní svojej rozhlasovej stanice online uviedol, že dva prívrženci tejto militantnej organizácie zaútočili v stredu v kalifornskom meste San Bernardino, kde zastrelili 14 ľudí a 21 zranili.

"Dvaja stúpenci Islamského štátu zaútočili pred niekoľkými dňami na centrum (sociálnych služieb) v San Bernardinu v Kalifornii", citovala agentúra Reuters rozhlasovú stanicu Islamského štátu al-Bajan.

Tlačová agentúra, ktorá podporuje Islamský štát, v piatok uviedla, že útočníci boli prívržencami tejto militantnej organizácie.

Podľa amerických vládnych zdrojov však nič nedokazuje, že útok riadil Islamský štát alebo že táto organizácia útočníkov vôbec poznala.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.