Trumpov turecký partner zvažuje koniec spolupráce, reagujú aj ďalší

Prezidentský kandidát Donald Trump reční na predvolebnom zhromaždení v Mt. Pleasant, 7. decembra 2015. Foto: TASR/AP

Ankara 11. decembra (TASR) - Turecká spoločnosť Trump Towers Istanbul zvažuje prehodnotenie obchodných vzťahov so značkou spojenou s menom amerického republikánskeho prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, ktorý v rámci predvolebnej kampane prišiel s návrhom zakázať všetkým moslimom vstup na územie Spojených štátov.

Nákupné centrum Trump Towers Istanbul, v ktorom sú aj byty, dal postaviť turecký miliardár Aydin Dogan, ktorý Trumpovi platí za použitie jeho priezviska ako obchodnej značky.

Bülent Kural, riaditeľ nákupného centra, v ktorom je 175 obchodov tureckých i svetových značiek, vyjadril poľutovanie nad Trumpovými výrokmi a odsúdil ich ako "produkty mysle, ktorá vôbec nerozumie islamu, náboženstvu pokoja".

Trump, realitný magnát a bývalá hviezda televíznych reality šou, sa dostal pod paľbu kritiky v USA i zahraničí za návrh zakázať moslimom vstup do Spojených štátov. Išlo o jeho nedávnu reakciu na streľbu v štáte Kalifornia, kde útočila dvojica moslimov, ktorí sa podľa vyšetrovateľov zradikalizovali.

Trumpov výrok vyvolal reakciu aj v Dubaji, kde z rozostavaného areálu golfového ihriska Trump International Golf Club Dubai odstránili bilbord s jeho fotografiou a z kamenného plota okolo rezidenčného areálu Akoya, ktorý je tiež vo výstavbe, strhli písmená T, R, U, M, a P tvoriace jeho priezvisko.

Developerská spoločnosť Damac Properties odmietla záležitosť komentovať. Predtým už uviedla, že sa nebude vyjadrovať k Trumpovým osobným alebo politickým záležitostiam ani komentovať vnútropolitické debaty v USA. Podľa miestneho denníka The National však odstránenie Trumpovho mena môže naznačovať, že developer prehodnocuje svoju spoluprácu s ním.

V dôsledku Trumpových výrokov spoločnosť Landmark Group sídliaca v Dubaji stiahla zo všetkých svojich 180 pobočiek vo svete všetky dekoračné predmety so značkou Trump.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.