Predaj škodoviek na Slovensku prekročil hranicu 15.000 kusov

Vyše 22 značiek automobilov sa predstavuje na tohtoročnom autosalóne, ktorý môže navštíviť odborná a lajická verejnosť od 8. do 11. októbra 2015 na výstavisku Agrokomplex v Nitre. Na snímke Škoda Fabia. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 11. decembra (TASR) - Tohtoročné predaje značky ŠKODA na Slovensku už v novembri prekročili hranicu 15.000 vozidiel. Mladoboleslavská automobilka tak bude atakovať nové predajné maximá za posledné roky.

Na Slovensku zaznamenala značka v novembri 1453 registrácií nových automobilov v kategórii M1. V porovnaní s rovnakým mesiacom minulého roka to predstavuje nárast o 9,58 %. Za 11 mesiacov tohto roka si ŠKODA udržiava medziročný dvojciferný rast na úrovni 10,32 %. Najžiadanejším automobilom Slovákov bola v novembri ŠKODA Fabia s počtom 509 kusov.

Automobilka dodala v novembri zákazníkom na celom svete 89.000 automobilov. Rast dosiahla aj v západnej a strednej Európe. Napätá situácia na ruskom trhu však brzdí predaj automobilov tejto značky.

TASR informoval Roman Rajtár zo ŠKODA Auto Slovensko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.