Po útokoch v Burundi bolo nájdených 21 mŕtvych, napočítal očitý svedok

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bujumbura 12. decembra (TASR) - Dvadsaťjeden tiel zastrelených ľudí napočítal nemenovaný očitý svedok vo štvrti Nyakabiga hlavného mesta východoafrického štátu Burundi po tom, čo podľa tvrdenia vlády podnikla v piatok neidentifikovaná skupina koordinované útoky na tri vojenské základne v inej časti Bujumbury. Informuje o tom agentúra AP.

Piatkové nepokoje sú pripisované na vrub nespokojnosti s kontroverzným už tretím po sebe nasledujúcim funkčným obdobím prezidenta Pierra Nkurunzizu.

Nyakabiga nebola medzi bujumburskými štvrťami, v ktorých podľa vyhlásenia armády došlo k útokom na jej základne. V piatok uviedol pre štátny rozhlas armádny hovorca plukovník Gaspard Baratuza, že pri tomto bojovom výpade, ktorý na úsvite dňa uskutočnila neidentifikovaná skupina v štvrtiach Ngagara, Musaga a Mujejuru, boli zabití traja vojaci.

Armáda podľa jeho slov usmrtila neskôr 12 útočníkov a ďalších 20 bolo zatknutých - vrátane jedného, ktorý bol zranený a následne hospitalizovaný vo vojenskej nemocnici.

Burundský prezident Nkurunziza zvíťazil v júli v prezidentských voľbách, ktoré však opozícia bojkotovala, pretože nesúhlasí s tým, aby sa - podľa nej protiústavne - uchádzal o tretí päťročný mandát.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.