Bývalého starostu Ríma budú súdiť za finančné zločiny

Ilustračné foto Foto: TASR

Rím 19. decembra (TASR) - Bývalý rímsky starosta Gianni Alemanno bude musieť predstúpiť pred súd, aby sa zodpovedal z korupcie a ilegálneho financovania svojich politických aktivít. Agentúra Reuters o tom v piatok informovala s odvolaním sa na nemenované zdroje zo súdnictva.

Prípad 57-ročného Alemanna je súčasťou širšieho vyšetrovania, ktorého predmetom sú aktivity rímskej mafie počas jeho pôsobenia vo funkcii. Z napojenia na organizovaný zločin však tento pravicový politik podporovaný expremiérom Silviom Berlusconim obvinený nie je.

Alemanno stál na čele talianskeho hlavného mesta v rokoch 2008-2013. Obvinený je z prijatia provízií v sume 125.000 eur v rokoch 2012-2014, a tiež financovania svojej politickej nadácie z ilegálnych zdrojov. V prípade usvedčenia môže stráviť vo väzení až osem rokov.

"Dôverujem súdnictvu a som presvedčený, že počas tohto procesu sa preukáže absolútna čestnosť môjho konania," uviedol Alemanno vo svojom vyhlásení pre talianske médiá. Podľa zdrojov Reuters je termín začiatku jeho procesu stanovený na 23. marca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.