Výbuch plynu v bytovke vo Volgograde si vyžiadal najmenej 2 mŕtvych

Niekoľko výbuchov viedlo v nedeľu 20.decembra 2015 k poškodeniu 38 bytov vo vchode osemposchodového domu vo Volgograde, keď sa vonkajšia stena od prvého až po ôsme poschodie zrútila. Následne vypukol požiar, ktorý sa hasičom podarilo lokalizovať po štyroch hodinách. Foto: TASR/AP

Moskva 21. decembra (TASR) - Najmenej dve obete si vyžiadal nedeľný výbuch plynu v bytovom dome v ruskom Volgograde, informovala dnes agentúra Interfax. Podľa nej záchranári dnes pod troskami domu objavili telo mŕtvej ženy. Hospitalizovaných je 11 osôb.

Prvú obeť výbuchu - muža s rokom narodenia 1937 - našli ešte v nedeľu. Záchranári popreli medializované správy o piatich obetiach na živote, ktoré sa objavili hneď v ten istý deň.

Podľa agentúry TASS sú nezvestné najmenej štyri osoby. Úrady teraz zisťujú, či sa v čase výbuchu nachádzali v dome. Do pátracej akcie je zapojených 1000 ľudí, ktorým pomáhajú aj špeciálne cvičené psy.

Niekoľko výbuchov viedlo v nedeľu k poškodeniu 38 bytov vo vchode osemposchodového domu, keď sa vonkajšia stena od prvého až po ôsme poschodie zrútila. Následne vypukol požiar, ktorý sa hasičom podarilo lokalizovať po štyroch hodinách. Agentúra TASS uviedla, že stále trvá riziko, že časť bytového domu zasiahnutá výbuchom a požiarom sa zrúti.

Podľa predbežných zistení došlo buď k úniku plynu, alebo k porušeniu pravidiel bezpečnosti pri opravách plynových zariadení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.