IOM:Do Európy už v roku 2015 pricestoval milión utečencov a migrantov

Migranti a utečenci čakajú v rade v severogréckej dedine Idomeni na prekročenie hranice s Macedónskom 9. novembra 2015. Archívne foto. Foto: TASR/AP

Ženeva 22. decembra (TASR) - Do Európy pricestoval od začiatku tohto roka už viac než milión utečencov alebo migrantov, oznámila dnes Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM).

Toto číslo je podľa agentúry AP symbolickým medzníkom v čase eskalujúcich vojen, chudoby a prenasledovania v africkom a blízkovýchodnom regióne.

Medzinárodná organizácia so sídlom v Ženeve zaznamenala prekročenie symbolického milióna v počte prichádzajúcich migrantov a utečencov v pondelok. Oproti vlaňajšku ide o viac než štvornásobný nárast.

Len do Grécka prešlo v roku 2015 z Turecka vyše 800.000 ľudí, medzi nimi približne 455.000 Sýrčanov a viac než 186.000 Afgancov, špecifikuje IOM. Pri pokuse dostať sa do Európy cez Stredozemné more zomrelo 3700 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.