Slovenskú poštu vyjde upratovanie na dva roky 2,5 milióna eur

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 22. decembra (TASR) - Slovenskú poštu vyjde upratovanie v jej objektoch na obdobie dvoch rokov 2,5 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH). Zákazku pre poštu zabezpečí bratislavská spoločnosť Slovclean.

Vyplýva to z oznámenia o výsledku súťaže, ktoré bolo zverejnené vo vestníku verejného obstarávania. Pošta si v tendri vyberala z piatich prijatých ponúk a kritériom pre výber víťaza bola najnižšia cena. Spoločnosť pritom pôvodne odhadovala cenu za zákazku vo výške 2,8 milióna eur bez DPH.

Upratovanie sa má týkať vlastných aj prenajatých objektov na celom Slovensku. Konkrétne ide o vyše 1500 pracovísk. "V minulosti sme ponúkli prednostne možnosť realizovať služby aj vlastným zamestnancom za odmenu. Na miestach, kde nevyužívame vlastné kapacity, je nevyhnutné zabezpečiť tieto služby externe," odôvodnila hovorkyňa Slovenskej pošty Stanislava Pondelová.

Aj doteraz mala pošta uzatvorenú rámcovú dohodu so spoločnosťou Slovclean, ktorá bola úspešná vo verejnej súťaži v roku 2013. Súčasťou zákazky je tiež aj pranie a prezliekanie bielizne, vrátane dodávky určeného hygienického materiálu v objektoch s celkovou upratovanou plochou 332.411 štvorcových metrov v rámci celého Slovenska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.