Hamšík priniesol deťom dresy a šiltovky, teší sa na sviatky s rodinou

Na snímke slovenský futbalový reprezentant a stredopoliar talianskeho klubu SSC Neapol Marek Hamšík počas tlačovej konferencie k vianočnej charitatívnej akcii. Foto: TASR/Jakub Kotian

Bratislava 22. decembra (TASR) - Slovenský futbalový reprezentant Marek Hamšík sa pred Vianocami pridal k charitatívnej akcii, ktorej garantom je poisťovňa Generali. Dvadsaťosemročný stredopoliar SSC Neapol priniesol z Talianska malým deťom z futbalovej školy Jupie dresy a šiltovky, aby im pred najkrajšími sviatkami roka spravil radosť.

"V našej poisťovni si uvedomujeme spoločenskú zodpovednosť a to, že deti sú naša budúcnosť. Sme radi, že môžeme tým, ktorým osud nedoprial toľko šťastia, pomôcť. Som rád, že sa práve Marek Hamšík, k tejto peknej vianočnej akcii pridal. Pre deti je veľkým vzorom. Dresy či šiltovky od neho im určite spríjemnia Vianoce," povedal na utorňajšej tlačovej konferencii generálny riaditeľ a predseda predstavenstva poisťovne Generali Roman Juráš.

Práve futbalovú školu Mareka Hamšíka Jupie, v ktorej vyrastá zhruba 300 talentovaných detí, podporuje poisťovňa od roku 2014. V týchto dňoch podpísali zainteresované strany zmluvu o spolupráci aj na rok 2016. Jedným z dôkazov fungujúcej spolupráce je, že mladý futbalista tejto školy Mário Ždánsky zaujal najlepšieho strelca MS 1990 Salvatoreho Schillaciho, ktorý mu sprostredkoval účasť na kempe v centre talianskej reprezentácie.

Hamšík je počas roka herne vyťažený, na Slovensko sa mu podarí prísť dvakrát do roka. Okrem rodiny si pred blížiacimi vianočnými sviatkami spomenul aj na deti z futbalovej školy Jupie, v ktorej sám vyrastal a odrazil sa do veľkého futbalu: "Som rád, že môžem podporiť dobrú vec. Priniesol som deťom dresy a šiltovky, verím, že im tieto darčeky spríjemnia Vianoce," povedal Hamšík, ktorý má za sebou vydarený rok. S reprezentáciou premiérovo postúpil na EURO 2016 a na klubovej úrovni dokázal s Neapolom suverénnym spôsobom postúpiť bez straty bodu zo skupinovej fázy do 16-finále Európskej ligy UEFA.

Okrem toho má Neapol dobrú východiskovú pozíciu v boji o talianske scudetto, na ktorý čaká SSC od roku 1990. "Som rád, že po účasti na majstrovstvách sveta sme dokázali potešiť fanúšikov aj postupom na majstrovstvá Európy. Nevieme sa dočkať šampionátu vo Francúzsku. V prvom rade si prajem, aby nám vydržalo zdravie. Čo sa týka klubu, radi by sme zabojovali o vysnívaný titul. Máme veľmi silné mužstvo, ktoré je predurčené na to, aby úspešne bojovalo na viacerých frontoch," dodal Hamšík, ktorý má na konte 299 štartov v talianskej Serii A. Jubilejný duel s poradovým číslom 300 by mohol absolvovať 6. januára v domácom súboji s FC Turín.

V tejto sezóne síce slovenský reprezentant strelil za Neapol len dva góly, napriek tomu patrí k oporám mužstva. "Tých gólov síce nie je veľa, ale cítim, že som cennejší pre mužstvo ako v minulých sezónach, keď som možno strelecky žiaril viac," poznamenal Hamšík, ktorý si pred náročnou jarnou časťou sezóny vychutná krátku päťdňovú dovolenku na Slovensku. "Na Vianoce sa snažím byť s rodinou, keďže počas roka na to nie je priestor. Teším sa na sviatky v kruhu rodiny, na kapustnicu, kapra a zemiakový šalát," dodal Hamšík.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.