Bratislavská zoo je otvorená aj počas Vianoc, teší sa na návštevníkov

Ilustračné foto Foto: TASR - Michal Svítok

Bratislava 24. decembra (TASR) – Jednou z možností, ako stráviť tieto dni pracovného pokoja v hlavnom meste, je i návšteva zoologickej záhrady. Tá je k dispozícii aj počas vianočných sviatkov. Výnimkou je 1. január, keď sú jej brány pre návštevníkov zatvorené.

Bratislavská zoo je počas Vianoc prístupná od 10.00 do 15.00 hodiny, informovala vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu príspevkovej organizácie Bratislavy Katarína Moravcová. Zoologická záhrada má podľa nej svoje čaro i v zime. „Budeme radi, keď sa ľudia vypravia na zimnú prechádzku práve k nám,“ uviedla.

Ľudia môžu vidieť takmer všetky zvieratá, okrem exotického vtáctva. Ideálnym na návštevu je čas okolo obeda, keď je vonku najteplejšie. Zvieratá sa nachádzajú tiež vo vnútorných expozíciách, kde sa môžu i samotní návštevníci trochu ohriať.

Medzi druhy, ktorým zima nevadí, patria napríklad pandy červené. Zoo v lete zaznamenala prírastok dvoch nových mláďat. „Keďže tento druh pochádza z Himalájí, nevadia im nízke teploty ani sneh, takže ich návštevníci určite uvidia,“ sľubuje Moravcová.

Zimu tiež dobre znášajú zubry európske, rysy, vlky či belaňa tundrová. Vo vnútorných expozíciách môžu návštevníci vidieť levy, jaguáre, leopardy, tigre, šimpanzy učenlivé, orangutana, žirafy či teráriové zvieratá.

Návštevníci by mali rátať s tým, že počas zimy sú stravovacie zariadenia v zoo zatvorené. K dispozícii nie je ani väčšina automatov s teplými nápojmi a počas Vianoc je zatvorená i predajňa suvenírov. V obmedzenom režime funguje aj Dinopark.

Zoo Bratislava tento rok neprekoná minuloročnú rekordnú návštevnosť. „V decembri zaznamenávame výrazný pokles, hranicu 300.000 sa nám však podarilo prekročiť,“ informovala Moravcová. Podľa jej odhadu by sa mali pohybovať niekde na úrovni 302.000. V roku 2014 do bratislavskej zoo zavítalo 308.806 návštevníkov, v roku 2013 bola jej ročná návštevnosť 280.359.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.