Podobu Športovej akadémie BSK spresní koncepcia rozvoja športu

Predseda BSK Pavol Frešo Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 24. decembra (TASR) – Myšlienka vzniku Športovej akadémie v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) by mala dostať bližšie kontúry už v budúcom roku. Ako informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, so zámerom zriadiť takúto školu pre športovo talentovaných žiakov sa ráta aj v pripravovanej Koncepcii rozvoja športu pre roky 2016-2020.

"Táto koncepcia bližšie skonkretizuje podobu Športovej akadémie," uviedla hovorkyňa. Koncepciu by mali v budúcom roku schváliť poslanci kraja. "Na vypracovaní materiálu budú zainteresované športové zväzy, školy, ako aj verejnosť, zastúpená odborníkmi a občianskymi združeniami, ktoré sa v kraji zaoberajú organizovaním športových aktivít," dodala Forman.

Zámer zriadiť Športovú akadémiu BSK priniesla aktualizovaná Regionálna stratégia výchovy a vzdelávania v stredných školách v BSK pre roky 2013-2018. Dokument uvádza, že táto škola by perspektívnym nadaným športovcom mala umožniť vzdelávanie nielen na gymnáziu, ale aj v odboroch blízkych pre vybranú skupinu žiakov. Stratégiu poslanci BSK schválili na septembrovom zasadnutí zastupiteľstva kraja.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.