Herec Ján Koleník prežíva Vianoce každý rok na strednom Slovensku

Na snímke člen Činohry SND Ján Koleník Foto: FOTO TASR/Martin Baumann

Bratislava 24. decembra (TASR) - Po náročnom roku plnom pracovných povinností si pohodu vianočných sviatkov užije aj divadelný a televízny herec Ján Koleník. V rozhovore pre TASR prezradil, že si pod vianočný stromček dá aj novú knihu Juraja Slezáčka Ako sa stať celebritou, ktorú nedávno pokrstil.

"Toto je asi taký typ darčeka, ktorý by som najradšej prijal, lebo už tie materiálnejšie pre mňa nemajú taký význam. Ale toto je kus Ďura Slezáčka, je to veľmi príjemný darček," povedal herec, ktorý si od svojho staršie kolegu z Činohry SND vyslúžil titul "štátny fešák". "To je naozaj Jurkov termín, ktorým označoval pána Jamricha, pána Adamoviča, Miška Dočolomanského a častoval ním aj mňa. Aj keď nikdy som nevedel, či to je irónia, alebo kompliment," doplnil s úsmevom Koleník a na margo "obdivného" Slezáčkovho pojmu poznamenal: "Juraj bol vždy ten, ktorý sa na veci díva s nadhľadom, veľkou iróniou a cynizmom, aj ten štátny fešák z jeho úst znel vždy veľmi cynicky, takže ja som to prijal, ale s humorom."

S prípravou najkrajších sviatkov v roku Janko Koleník starosti veľmi nemal. Až tesne do začiatku Vianoc musel zostať pre prácu v Bratislave. Až následne sa presunul k rodine do Banskej Bystrice. "Každý rok prežívam Vianoce na strednom Slovensku, s tým sú spojené aj návštevy starých rodičov a najbližšej rodiny," hovorí herec, ktorého nelákajú exotické vianočné pobyty. V porovnaní s inými Slovákmi nie sú Vianoce v jeho rodine ničím výnimočné. "Sú úplne normálne, všetci sa stretneme, tí ktorí odbudli z rodiny, už, bohužiaľ, nie sú, ale tí, ktorí pribudli, sme spolu. Vždy je to to isté na večeru, pri stole. Ja mám toto, čo sa opakuje už mojich 36 rokov, veľmi rád," tvrdí seriálový Maslák.

Napriek tomu, že sa televízny seriál Panelák skončil, Ján Koleník nedostatkom práce netrpel. "Mal som dobrý rok, nebudem sa sťažovať, bol prajný, za čo som vďačný. Ale mám pocit, že hektika narastá, prial by som si, aby ten ďalší bol menej hektický," želá si herec, ktorý si vďaka sérii První republika získal divácku priazeň aj v Českej republike. "S tým sa spája presne to, že sa bojím, či ten budúci rok nebude hektickejší ohľadom cestovania, pretože v Česku sa mi zrazu roztrhlo vrece s ponukami a neviem si vybrať. A to je najhoršie pre herca," priznal Ján Koleník, ktorý má teraz pred sebou do budúceho roka úlohu si správne vybrať z projektov na Slovensku i mimo Slovenska. Otázka Prvej republiky, v ktorej stvárnil Vladimíra Valentu, majiteľa módneho salónu, legionára a detektíva amatéra, je tiež otvorená: "Rokujeme o druhej sérii. Dúfam, že nájdeme nejaký prienik tým mojím časom, ktorý chcem prežiť na Slovensku a ktorý chcem obetovať kvôli cestovaniu."

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.