Grécke firmy sa sťahujú do Bulharska

Grécky premiér Alexis Tsipras Foto: TASR/AP

Sofia 24. decembra (TASR) - Grécke firmy hľadajú záchranu v Bulharsku. Informovala o tom agentúra APA.

Grécke firmy sa húfne sťahujú do Bulharska. Len od leta ich okolo 60.000 zmenilo svoje sídlo, uviedli bulharské médiá s odvolaním sa na grécky obchodný zväz ESEE.

Hlavným dôvodom sú nízke dane, v Bulharsku platí rovná 10-% daň. Ďalším faktorom je zlá ekonomická situácia v Grécku a zatváranie bánk, uviedol grécky denník Kathimerini.

Podľa bulharského štatistického úradu bolo v roku 2011 v krajine registrovaných 2100 gréckych firiem. V roku 2014 to už bolo 11.500. Z daňových dôvodov sa do Bulharska sťahujú aj malé grécke firmy alebo dokonca praxe zubných lekárov, tvrdí bulharský priemyselný zväz AIKB.

Grécko je tretím najväčším zahraničným investorom v Bulharsku s objemom investícií v celkovej výške 3,6 miliardy eur. Tie smerovali predovšetkým do spracovania kovov, sklárstva a bankového sektora. V poslednom čase sú však väčšie investície z Grécka ojedinelé, produkciu zvyšujú väčšinou len už etablované firmy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.