Za podpálenie vianočného stromčeka zatkli dvoch palestínskych Arabov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Ramalláh 25. decembra (TASR) - Palestínske bezpečnostné zložky dnes oznámili, že zadržali dvoch radikálnych islamistov, podozrivých z toho, že v severnej časti Predjordánska podpálili vianočný stromček. O prípade píše agentúra AP.

K incidentu došlo v stredu v prevažne kresťanmi obývanej dedine Zabábda neďaleko mesta Džanín.

Oboch zadržaných vyšetrujú pre ich možné napojenie na extrémistické islamistické skupiny. Palestínske bezpečnostné zdroje dodali, že v stredu zatkli aj približne desiatku podozrivých radikálnych islamistov v Betleheme.

Kresťania tvoria zhruba dve percentá z celkového počtu obyvateľov Predjordánska, západného brehu rieky Jordán.

V predjordánskom Betleheme - kde sa práve pri príležitosti vianočného Predvečera Narodenia Pána v menšom množstve než inokedy schádzali návštevníci Ježišovho rodiska - došlo vo štvrtok k trom útokom palestínskych Arabov na Izraelčanov. Útočníkov izraelské bezpečnostné jednotky zastrelili.

Turistický ruch v biblickom meste Betlehem je počas týchto vianočných sviatkov v porovnaní s vlaňajškom utlmený a hotely sú poloprázdne: na vianočné sviatky sa obsadilo iba 40 percent hotelových izieb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.