Na Štedrý deň mali hasiči 43 výjazdov

Ilustračné foto Foto: TASR - Roman Hanc

Bratislava 25. decembra (TASR) - Pri požiaroch aj nehodách museli na Štedrý deň zasahovať hasiči, celkovo mali počas dňa 43 výjazdov. V 12 prípadoch bol dôvodom požiar, pomáhali tiež pri 15 dopravných nehodách a uskutočnili aj 16 technických výjazdov.

"Najčastejšie zasahovali v Žilinskom kraji - 11-krát, bratislavskí hasiči zasahovali osemkrát, prešovskí sedemkrát, košickí päťkrát, trenčianski a banskobystrickí štyrikrát, nitrianski trikrát a trnavskí jedenkrát," informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Najviac dopravných nehôd sa podľa jej slov stalo v okolí Prešova. Pri požiaroch najčastejšie zasahovali hasiči v Bratislavskom, Žilinskom a Košickom kraji.

Tragicky sa skončil požiar rodinného domu v Lesných Kračanoch, pri ktorom museli dnes ráno zasahovať hasiči z Dunajskej Stredy. Na mieste objavili jednu uhorenú osobu.

"Požiar vznikol v pivničných priestoroch. Momentálne sa na mieste udalosti nachádza zisťovateľ príčin vzniku požiarov," informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.