Rok 2015 bol bohatý aj na nové publikácie

Ilustračné foto. Foto: TASR – Milan Kapusta

Vysoké Tatry 26. decembra (TASR) – Rok 2015 bol bohatý nielen na tatranské historické okrúhle výročia, ale aj na tvorbu miestneho vydavateľstva I&B, ktoré svoju tvorbu rozšírilo o nové publikácie. "Našou témou sú Tatry. Ich história, známe osobnosti, príroda a príbehy, ktoré by bez knižného spracovania ľahko upadli do zabudnutia," uviedla spolumajiteľka vydavateľstva Iveta Bohušová.

Prechádzajúci rok 2014 dal možnosť vzniknúť edícii Potulky po Tatrách, ktorá je akýmsi malým sprievodcom históriou a súčasnosťou Vysokých Tatier. "Vlani sme vydali prvé dva tituly Tatranské chaty a Pozdrav z Tatier. Obe publikácie sú o histórii turistického ruchu, ilustrované starými pohľadnicami. V tomto roku vyšli okrem Tatranských nosičov aj tituly Na štíty a sedlá a Tatranské doliny," konkretizovala Bohušová.

Návštevníci mali podľa nej záujem o malé, na fotky bohaté publikácie, ktoré boli ideálnym suvenírom z návštevy Vysokých Tatier. "Sme radi, že môžeme pri našej vydavateľskej činnosti čerpať aj z bohatej a úspešnej tvorby Ivana Bohuša st., múzejníka a regionálneho historika," dodala Bohušová.

V otcovej bohatej publikačnej tvorbe pokračuje aj jeho syn Ivan Bohuš ml. Medzi jeho najznámejšie publikácie patria Tatranské chaty, majáky v mori skál a snehu, Premeny tatranských osád a Tatranské štíty a ľudia, v ktorých opisuje detailne formou encyklopédie osudy tatranských chát, osád a tatranských štítov. V roku 2011 dali základ novej edícii Osobnosti Tatier, ktorá bola ocenená, a v ktorej autori spracovali životné osudy Štefana Zamkovského, Dr. Téryho, Jána Juraja Rainera, Szontaghovcov a Ivana Gálfyho.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.