Polícia bude v roku 2016 riešiť migráciu, terorizmus či daňové podvody

Ilustračné foto Foto: TASR/Vladimír Benko/MV SR

Bratislava 26. decembra (TASR) – Migrácia, terorizmus, úroveň kriminality na Slovensku a daňové podvody sú najväčšími výzvami, s ktorými sa podľa prezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara budú musieť v roku 2016 vyrovnať strážcovia zákona. Uviedol to v rozhovore pre TASR.

„Rozhodne si myslím, že budúci rok budeme venovať pozornosť nelegálnej migrácii. Po zimnom období akéhosi pokoja sa policajný zbor bude musieť vyrovnať aj s touto otázkou. Možno sa zmenia migračné trasy, s tým súvisí boj s prevádzačmi a hrozby iného charakteru,“ povedal Gašpar. Domnieva sa, že stále aktuálnou bude na celom svete aj hrozba terorizmu.

Na Slovensku je jeho snahou stále znižovať mieru kriminality. „Určite budeme chcieť udržať jej výšku na tej úrovni, ktorú sme dosiahli v tomto roku. Ja sa teším z toho, že sa znižuje pouličná kriminalita,“ skonštatoval Gašpar.

Podľa policajného prezidenta treba určite pokračovať v boji s daňovými podvodmi. „Verím tomu, že sme aj našou činnosťou za posledné dva, tri roky, odkedy daňová kobra začala svoju činnosť, prispeli k tomu, že sa zlepšilo podnikateľské prostredie a daňová disciplína voči štátu,“ uviedol Gašpar.

Domnieva sa, že v budúcom roku by sa mali riešiť aj platové triedy strážcov zákona. „Tak aby sme zachovali kariérny postup policajtov, pretože tie rozdiely medzi triedami nie sú veľké a potom sa stráca pomyselná motivácia policajtov postupovať po kariérnom rebríčku,“ uzavrel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.