Počas zimnej sezóny je v Tatrách posilnená osobná vlaková doprava

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Turanovič

Vysoké Tatry 29. decembra (TASR) – Počas zimnej sezóny je v regióne Vysokých Tatier posilnená osobná vlaková doprava. "Na linke Poprad Tatry – Starý Smokovec – Štrbské Pleso budú až do 29. marca premávať navyše dva vlaky, tatranské električky, ktoré doteraz jazdili len v letnej sezóne," informovala hovorkyňa Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Jana Morháčová.

Z Popradu smerom na Štrbské Pleso je pridaný vlak, ktorý odchádza krátko po 10. hodine a späť zo Štrbského Plesa do Popradu jazdí električka krátko pred 15.45 h. "Sledovanie dopravných prúdov ukazuje, že v zimných mesiacoch sa záujem turistov o vlaky počas dňa mení. Smerom do Tatier najviac ľudí cestuje medzi 9. a 11. hodinou. Z Vysokých Tatier sa odchádza najmä medzi 15. a 17. hodinou. Súčasne očakávame, že časť návštevníkov Vysokých Tatier uprednostní verejnú dopravu pred vlastnými autami aj vďaka zimnej ponuke Tatry Card," zdôvodnila Morháčová s tým, že výhodná ponuka neobmedzeného cestovania železnicou s Tatry Card je v ponuke počas zimnej sezóny prvýkrát. Kartu získajú turisti v partnerských ubytovacích zariadeniach pri ubytovaní na jednu až 10 nocí v cene ubytovacieho balíčka alebo za poplatok. Karta poskytuje ďalšie zľavy a benefity na športové aktivity, stravovanie a wellness a ďalšie služby.

"Zubačka zo Štrbského Plesa má upravený čas tak, aby v stanici Štrba vytvorila prípoj k vlaku Super City Pendolino z Prahy do Košíc a späť. Pendolino po novom zastavuje aj v stanici Štrba. Je to nová služba pre turistov z Českej republiky pre plynulejší presun do a z Vysokých Tatier," doplnila Morháčová s tým, že Pendolino z Košíc bude na Štrbe krátko po 16. hodine a vlak z Prahy o 12.47 h. Turisti prichádzajúci do Tatier diaľkovými vlakmi zo smeru Bratislava a Žilina majú nastavené prípoje v stanici Štrba na zubačku do a zo Štrbského Plesa a následne električku na linke Štrbské Pleso - Starý Smokovec. Návštevníci Tatier prichádzajúci v smere z Košíc majú zasa zabezpečené prípoje v stanici Poprad - Tatry na električku do Starého Smokovca a na Štrbské Pleso, aj opačne. Rovnako sú im k dispozícii aj prípoje do a z Tatranskej Lomnice cez Starý Smokovec.

"Na linke Studený Potok – Tatranská Lomnica sa doplnením jedného páru vlakov dotvorila ponuka, vlaky jazdia každé dve hodiny počas celého dňa. Spoje sú prípojom k vlakom Poprad – Kežmarok a opačne v stanici Studený Potok," dodala hovorkyňa ZSSK. V rámci zvýšenia podpory cestovného ruchu sú vytvorené prípoje v stanici Poprad Tatry aj k vlakom zo smeru Bratislava cez Studený Potok do Tatranskej Lomnice a naopak.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.