V roku 2016 by sa mali motoristi tešiť na 33 km nových diaľnic

Pohľad na príjazd do Popradu z východnej strany od Spišského Štiavnika. Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Bendík

Bratislava 30. decembra (TASR) - Motoristi by mali v roku 2016 dostať do užívania 33 kilometrov (km) nových diaľnic a rýchlostných ciest. Také sú plány Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) na budúci rok.

Podľa hovorkyne NDS Evy Žgravčákovej by sa totiž mali v roku 2016 dokončiť dva úseky rýchlostnej cesty R2. Prvým je úsek z Ruskoviec po Pravotice, ktorý je dlhý 9,56 km. Úsek, ktorý má po dobudovaní tvoriť obchvat Bánoviec nad Bebravou, sa stavia od januára 2014 a dokončený by mal byť v máji 2016.

Po ňom by sa mal v júli otvárať druhý úsek nachádzajúci sa na rýchloceste R2. Tento je však medzi Zvolenom a Detvou, konkrétne vedie od Zvolena po Pstrušu. Je dlhý 7,85 km a po dokončení sa napojí na už existujúci obchvat Detvy.

Následne by sa mal v budúcom roku otvárať aj úsek diaľnice D3 na severe Slovenska. Ide o 12,28-km dlhý úsek Svrčinovec - Skalité, ktorý sa buduje od októbra 2013 a dokončený má byť v októbri budúceho roku. Jeho súčasťou sú aj dva tunely, a to tunel Svrčinovec dlhý 420 metrov (m) a tunel Poľana dlhý 898 m.

Spolu s týmto úsekom sa má otvoriť aj 3,18-km dlhá časť diaľnice D3, ktorá vedie zo Svrčinovca po hranicu Slovenska s Poľskom. Ide o úsek diaľnice, ktorý je na Slovensku raritou. Buduje sa totiž od roku 1997.

Cesta si už vyslúžila úsmevný názov "diaľnica pre poľovníkov", pretože končí v poli. Aj keď prakticky dokončená je, chýbajú jej len posledné vrstvy asfaltu. Definitívne sa však doteraz nemohla dostavať, pretože sa nevybudoval jej predchádzajúci úsek zo Svrčinovca po Skalité. Oba úseky sa tak majú spoločne dokončiť v októbri 2016.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.