Malacky budú pokračovať v rekonštrukcii materskej školy i kaštieľa

Juraj Říha Foto: malacky.sk

Malacky 30. decembra (TASR) - Najväčšími a zároveň najzložitejšími zrealizovanými projektmi v roku 2015, ktoré budú mať pokračovanie aj v roku 2016, boli pre samosprávu mesta Malacky práce na renovácii materskej školy a malackého kaštieľa. Pre TASR to uviedol primátor Malaciek Juraj Říha (nezávislý).

Šéfa okresného mesta teší najmä rekonštrukcia materskej školy na Štúrovej ulici. "Práce od začiatku sprevádzali problémy, súvisiace s tým, ako bol projekt pripravený predchádzajúcim vedením mesta. Je však dôležité, že dnes je už škôlka krásna, vynovená a plná detí," uviedol Říha. Za nemenej dôležité považuje pokračovanie rekonštrukcie malackého kaštieľa. "Obnovená strecha na dvoch krídlach kaštieľa výrazne dokumentuje pokrok v rekonštrukcii," poznamenal.

Dodal zároveň, že mesto si v prijatom rozpočte na rok 2016 vytvorilo dostatočnú rezervu na začatie predposlednej, finančne náročnej etapy rekonštrukcie strechy kaštieľa. S rekonštrukciou mesto ráta aj v prípade budovy škôlky na Bernolákovej ulici. "Budeme tam investovať 168.000 eur na komplexnú rekonštrukciu dvoch pavilónov," spresnil primátor.

Říha ďalej naznačil, že aj v roku 2016 sa chce zasadzovať o to, aby sa využili možnosti, ako prostredníctvom diaľnice D2 odkloniť dopravu cez mesto. Pripomenul v tomto smere strategický projekt na výstavbu novej diaľničnej križovatky D2 – Rohožník. "Po desaťmesačnej príprave postupuje do procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie," informoval.

Primátor Malaciek si veľa sľubuje od spustenia elektronických služieb samosprávy. "Občan bude môcť vybaviť veľa záležitostí bez toho, aby fyzicky chodil na mestský úrad, čiže bude s nami komunikovať doslova z obývačky," skonštatoval. Avizoval tiež, že samospráva pripravuje zadanie komplexnej aktualizácie územného plánu mesta i začiatok diskusie o parkovacej politike.

Malacky chcú tiež spustiť prvú etapu rekonštrukcie verejného osvetlenia a pokračovať v rekonštrukcii komunikácií. "Cieľom je tiež zapojiť občanov do rozvoja mesta prostredníctvom participatívneho rozpočtu," doplnil primátor Malaciek.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.