Dnes sa bude v Bratislave behať cez mosty a tancovať na námestiach

Ilustračné foto Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 31. decembra (TASR) – Oslavy príchodu nového roka sa v hlavnom meste SR Bratislave začínajú už predpoludním v rámci Silvestrovského behu cez bratislavské mosty. Vyvrcholením dnešných osláv bude už tradične ohňostroj na Dunaji.

Na desaťkilometrový Silvestrovský beh cez bratislavské mosty vybehnú pretekári o 10.00 h spred Ekonomickej univerzity v Petržalke. Do cieľa, ktorý je pri Moste Lafranconi, vedie trať cez Prístavný most, Most Apollo, Most SNP a nábrežie Dunaja.

Pretekárov príde povzbudiť aj primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal. Šéf bratislavskej samosprávy sa podvečer pôjde pozrieť aj medzi zamestnancov Dopravného podniku Bratislava (DPB), ktorí majú silvestrovskú službu. Bratislavská MHD dnes premáva ako v dňoch pracovného pokoja. Približne od 22.00 h prestane premávať električková doprava v časti historického centra mesta (Jesenského ulica, Námestie Ľ. Štúra).

Večerný program silvestrovských osláv v meste sa začína o 19.00 h a v tomto roku je koncipovaný ako veľká tanečná párty na Hlavnom i Hviezdoslavovom námestí. Na Hlavnom námestí sľubujú organizátori celovečernú swingovú tančiareň s 22-členným big bandom, na Hviezdoslavovom námestí budú hrať nu jazz, funk a disco. Pred polnocou sú návštevníci pozvaní na Námestie Ľ. Štúra, odkiaľ bude výhľad na silvestrovský ohňostroj.

Oslavy Nového roka budú pokračovať aj 1. januára 2016 o 11.00 h predpoludním Bratislavským novoročným koncertom v Primaciálnom paláci. Na koncerte, ktorý bude dirigovať Leoš Svárovský z Čiech, sa predstaví Metropolitný orchester Bratislava a jeho sólisti, takisto maďarská sopranistka Erika Miklósa či nemecká harfistka Sonja Jahn. Popoludní o 15.00 h sa uskutoční aj novoročný koncert na Hlavnom námestí. Zahrá skupina Funny Fellows.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.