Silvestrovské oslavy v Bratislave zatiaľ prebiehajú bez problémov

Na snímke Bratislavský hrad vo farbách trikolóry v Bratislave, 31. decembra 2015. Takouto formou sa predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini rozhodol pripomenúť si 23. výročie vzniku Slovenskej republiky. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 31. decembra (TASR) – Rozlúčka s rokom 2015 a očakávanie nového roka prebieha v centre Bratislavy zatiaľ bez problémov. Pre TASR to potvrdili organizátori silvestrovských osláv, ktorí pre verejnosť pripravili na záver roka na Hlavnom i Hviezdoslavovom námestí kultúrny program.

Podľa Moniky Volekovej z bratislavského magistrátu zatiaľ všetko prebieha v poriadku. Na Primaciálnom námestí sú zhromaždené organizačné, bezpečnostné i záchranné zložky. "Situáciu naďalej monitorujeme," povedala.

Aj Pavol Murín z občianskeho združenia Hlava 98, ktoré zabezpečuje v centre hlavného mesta silvestrovský program, informoval, že technicky ide všetko podľa plánu. "Žiadne neočakávané udalosti ani problémy," priblížil. Podľa jeho odhadov sa v dejisku osláv, na Primaciálnom, Hlavnom, Hviezdoslavovom námestí a Námestí Ľudovíta Štúra, pohybuje v týchto chvíľach do 5000 ľudí. "Zatiaľ na ten nápor čakáme. Predpokladáme, že ľudia začnú prichádzať tak okolo 22.00 h, v očakávaní na ohňostroj," podotkol.

Polnočný ohňostroj v Bratislave podľa Murína zvykne, aj podľa počasia, pritiahnuť do centra mesta cez 30.000 ľudí. "Dnešné počasie vyzerá byť vhodné na ohňostroj. Máme jasno, zatiaľ nie je hmla. Nepredpokladáme teda, že by prišlo menej ľudí tohto roku," skonštatoval.

Veliteľ okrskovej stanice Mestskej polície Bratislavy – Staré Mesto Jozef Hitka pre TASR uviedol, že z pohľadu bezpečnosti je zatiaľ situácia v meste pokojná. Námestia v Starom Meste sa podľa neho začali postupne zapĺňať až po 21.30 h. "Viac ľudí je na Hviezdoslavovom ako na Hlavnom námestí. Zatiaľ ale žiadne problémy nie sú a všetko prebieha tak, ako má," dodal.

Silvestrovská zábava v Bratislave sa nesie v duchu Silvestrovského korza. Program sa odohráva na Hlavnom i Hviezdoslavom námestí. Hlavné námestie patrí celovečernej swingovej tančiarni s 22-členným big bandom. Na Hviezdoslavovom námestí si zas môžu návštevníci vychutnať veľkú tanečnú párty za zvuku nu jazz, funk a disco, alebo zakorčuľovať si na klzisku. Nový rok 2016 privíta v Bratislave ohňostroj, ktorý bude odpálený z lode kotviacej medzi Starým mostom a Mostom SNP.

Silvestrovské oslavy v Bratislave budú stáť 50.000 eur a sú plne hradené zo sponzorských príspevkov mestských podnikov. Hlavné mesto zabezpečilo informačnú kampaň, koordináciu bezpečnostných zložiek a poskytlo priestory pre organizačné tímy priamo v Primaciálnom paláci a na nádvorí Starej radnice.

Na bezpečnosť účastníkov v centre mesta dohliada niekoľko desiatok príslušníkov Policajného zboru, mestskej polície a členov bezpečnostnej služby. V pohotovosti sú aj záchranné zložky. Návštevníkov silvestrovských osláv v historickom centre Bratislavy kontrolujú cez 11 vstupov. Na Primaciálnom námestí je aj záchytná miestnosť pre stratené deti.

Počas Silvestra je v teréne 273 vozidiel MHD

Počas Silvestra je v teréne 273 vozidiel bratislavskej MHD a v práci sa počas osláv vystrieda zhruba 500 vodičov. V čase od 23.30 do 06.30 h nasledujúceho dňa (1. januára 2016) budú jazdiť vozidlá MHD v 30-minútových intervaloch. TASR o tom informovala Monika Voleková z bratislavského magistrátu.

Primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal dnes navštívil niekoľko pracovísk mestského Dopravného podniku Bratislava (DPB) a pozdravil jeho pracovníkov, ktorí zabezpečujú dopravu v Bratislave počas silvestrovského dňa a noci.

"Vďaka nepretržitej službe zamestnancov DPB Bratislavčania aj v posledný deň v roku docestujú tam, kam potrebujú. Podľa toho, čo som videl, dopravný podnik je pripravený zvládať nápor a požiadavky cestujúcich počas silvestrovskej noci," skonštatoval primátor po pracovnej návšteve call centra a dispečingu DPB na Olejkárskej ulici. Bratislavčanom a návštevníkom, ktorí sa rozhodnú pre rozlúčku so starým rokom v centre mesta, odporúča magistrát cestovať do centra posilnenými spojmi MHD. V čase realizácie ohňostroja nad Dunajom bude uzavreté Rázusovo a Vajanského nábrežie i Námestie Ľudovíta Štúra a Mostová ulica. Električky a nočné spoje budú presmerované a pôjdu okružnými traťami.

"Aby mohla byť doprava centrom mesta v uzavretých úsekoch spustená v štandardnom traťovaní a režime, začne sa 30 minút po polnoci upratovanie verejných priestorov po silvestrovských oslavách," dodala Voleková.

Všetky potrebné informácie o silvestrovskej doprave v meste môže verejnosť získať aj na webovej stránke DPB či hlavného mesta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.