Chorvát Rudež sa stal novým trénerom mužov SR

Ilustračné foto Foto: FOTO TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 18. januára (TASR) - Ivan Rudež sa stal novým trénerom mužskej basketbalovej reprezentácie SR. Chorvátsky kouč nahradil vo funkcii Milana Černického a národný tím Slovenska povedie v blížiacej sa kvalifikácii o postup na budúcoročný kontinentálny šampionát (EuroBasket 2017).

"V prvom rade ďakujem za dôveru prejavenú od Slovenskej basketbalovej asociácie. Je pred nami dlhá cesta. Na úvod máme pred sebou tri ciele. Prvým je vytvoriť v reprezentácii systém, prostredníctvom ktorého sa budú hráči zlepšovať, aby bolo ich pôsobenie zároveň odrazovým mostíkom do ďalšej kariéry. Po druhé chcem vytvoriť v tíme dobrú atmosféru, ktorá je základom každého úspechu. Aby realizačný tím žil basketbalom dvadsaťštyri hodín denne. Tretím cieľom je selekcia lídrov novej generácie. Keďže reprezentácia stratila vedúcu osobnosť, ktorá sa rozhodla reprezentovať iný štát (Anton Gavel, pozn.). Národnému mužstvu chýbajú lídri na viacerých postoch. Viem, ktorí hráči sú potenciálni kandidáti na túto pozíciu," uviedol Rudež v rozhovore pre oficiálny web SBA.

Tridsaťšesťročný Chorvát sa zapísal do povedomia slovenskej basketbalovej verejnosti vďaka úspešnému trojročného pôsobeniu v Prievidzi (2007 – 2010), s ktorou vybojoval v sezóne 2008/2009 bronzové medaily. Následne pôsobil ako asistent trénera v Cedevite Záhreb, krátko viedol BC Viedeň a od roku 2012 sa jeho meno spája so švajčiarskym tímom Lions de Ženeva, s ktorým dvakrát vyhral národnú ligu i pohár. Rudež sa stal vo Švajčiarsku dvakrát najlepším trénerom roka. V krajine helvétskeho kríža bude pôsobiť naďalej, slovenskú reprezentáciu povedie popri klubových povinnostiach v Lions de Ženeva.

Horkokrvný kormidelník má skúsenosti aj so slovenskou mužskou reprezentáciou, svojho času pomáhal Milanovi Černickému z pozície asistenta hlavného trénera.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.