Kovalíkovi nevyšiel grandslamový debut, prehral s Trungellitim

Na snímke slovenský tenista Jozef Kovalík odvracia loptičku Čechovi Janovi Šátralovi v zápase 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP Challenger Slovak Open 11. novembra 2015 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Melbourne 18. januára (TASR) - Slovenskému tenistovi Jozefovi Kovalíkovi nevyšiel debut v hlavnej súťaži na grandslamovom turnaji. V 1. kole Australian Open v Melbourne prehral v súboji dvoch kvalifikantov s Argentínčanom Marcom Trungellitim 4:6, 6:7 (1), 5:7.

O osude prvého setu rozhodol piaty gem, v ktorom Kovalík stratil servis. V druhom dejstve si obaja hráči držali podanie a tak na rad prišiel tajbrejk. V ňom dominoval Trungelliti, keď svojmu súperovi dovolil uhrať iba jedinú loptičku. V treťom sete Kovalík síce vyrovnal z 3:5 na 5:5, koncovka však patrila Juhoameričanovi.