Nemecko-tureckej schôdzke bude dominovať migračná kríza

Nemecká kancelárka Angela Merkelová. Foto: TASR/AP

Berlín 22. januára (TASR) - Riešenie európskej migračnej krízy bude hlavnou témou dnešného stretnutia vysokých predstaviteľov Nemecka a Turecka v Berlíne.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová je pod tlakom obyvateľstva, ale aj domácej politickej scény, a od Turecka preto požaduje, aby zastavilo príval migrantov prichádzajúcich do Európy. Berlín totiž musí urýchlene vyriešiť situáciu, keď do Nemecka pricestovalo nebývalé množstvo prevažne sýrskych, irackých a afganských migrantov, ktorých počet vyčíslili na 1,1 milióna, uviedla agentúra AP.

Merkelová vyzvala členské štáty EÚ, aby splnili svoj záväzok prispieť Turecku troma miliardami eur na zlepšenie podmienok pre takmer tri milióny tamojších utečencov. Turecký premiér Ahmet Davutoglu však pred dnešným stretnutím s Merkelovou upozornil, že ani tri miliardy eur zrejme nebudú stačiť, pretože nikto nedokáže odhadnúť, ako dlho bude migračná kríza trvať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.