Mladí Levičania budú tancovať na Námestí hrdinov štvorylku

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Levice 22. januára (TASR) – Mesto Levice bude súčasťou medzinárodného projektu hromadného tancovania štvorylky - European Quadrille Dance Festival. Tancovať sa bude 20. mája o 12. hodine na Námestí hrdinov v rámci Dní mesta Levice. Do tanca sa môžu zapojiť žiaci druhého stupňa základných škôl a študenti stredných škôl, ktorí budú počas štvorylkového festivalu oblečení v rovnakých tričkách vo farbách mesta.

"Nácviky sú už v plnom prúde, na jeden z nich bol pozvaný tanečník a choreograf Milan Plačko, aby ukázal žiakom a učiteľom kroky tohto starého tanca. S nácvikom štvorylky má bohaté skúsenosti, už roky organizuje toto podujatie v Košiciach pre niekoľko tisíc tanečníkov," skonštatovala Adriana Macáková z levického mestského úradu.

European Quadrille Dance Festival sa organizuje v Európe pravidelne už niekoľko rokov. Podujatie je spájané s pokusom o prekonanie Guinnessovho rekordu v synchronizovanom tanci. Vyhlasovateľom tohto tanečného festivalu je Slovinsko, kde projekt vznikol. Postupne sa pripojili ďalšie mestá v rôznych štátoch, kde sa tancuje v rovnaký deň aj čas, zväčša tretí májový piatok na poludnie. Štvorylka sa tancuje vo štvoriciach, vždy dve dvojice oproti sebe. Kroky sú pomerne jednoduché, tanečníci si menia miesta, ukláňajú sa a otáčajú. Cieľom festivalu je spojiť deti a mládež práve týmto historickým tancom, ktorý budú spoločne tancovať naraz v rôznych  mestách Európy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.