Za dobrodružstvom Slováci najradšej cestujú do Ázie či Južnej Ameriky

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP Photo

Bratislava 23. januára (TASR) - V rámci cestovania za dobrodružstvom do vzdialených a exotických krajín to v súčasnosti Slovákov najviac ťahá do Južnej Ameriky či Ázie. Takéto cesty vystriedali v minulosti obľúbené výlety do Číny a Indie.

Vyplýva to z prieskumu cestovnej kancelárie CK Victory Travel. Záujem cestovateľov sa však obracia aj na krajiny Blízkeho a Stredného východu a ľudia sú ochotní vycestovať za dobrodružstvom na viac ako dva týždne.

"Najväčší záujem medzi milovníkmi dobrodružného cestovania bol v minulom roku o zájazdy do Peru, Thajska, Malajzie, Kambodže, Indonézie, Singapuru a neustále populárna zostáva Kuba," vymenoval výkonný riaditeľ cestovnej kancelárie Juraj Uvira. Slovákov však podľa neho láka aj Japonsko a Bali.

"Ľudia najčastejšie vyhľadávajú exotiku v mesiacoch, kedy môžu takýmto spôsobom utiecť zo zimy, teda od októbra do mája. Zastúpené sú všetky vekové kategórie," doplnil.

Kým kedysi boli podľa cestovnej kancelárie populárne 35-dňové zájazdy a Slovákov lákali cesty do Číny a Indie, dnes je "v kurze" Južná Amerika či Afrika a na rok 2016 aj Severná Kórea. "Po uvoľnení sankcií je záujem aj o Barmu a Irán a zážitky čakajú na milovníkov dobrodružstva aj v Bhutáne, Bangladéši, Čade či Kamerune," opísal Uvira. Priemerná dĺžka poznávacích zájazdov je pritom v súčasnosti 17 dní.

Aktuálnym trendom sú však aj tematické zájazdy. Napríklad cvičenie jogy na Bali či jazda motocyklom naprieč americkou Road 66, alebo rafting na divokej rieke Zambezi v Zimbabwe. Z bližších destinácií je to zase napríklad plavba Deltou Dunaja či výlet do Turkménska.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.