Ľuďom sú najsympatickejší Danko a Bugár, najmenej Kotleba a Procházka

Na archívnej snímke zľava predseda NR SR Andrej Danko (SNS) a podpredseda NR SR Béla Bugár (Most-Híd). Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 8. júla (TASR) - Najsympatickejším predsedom parlamentných politických strán je podľa ľudí Andrej Danko (SNS). Svoje sympatie mu vyjadrila asi polovica (50,2 %) opýtaných respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus uskutočnenom v dňoch 14. až 20. júna na vzorke 1003 respondentov formou osobného dopytovania.

Za Dankom nasleduje Béla Bugár z Mosta-Híd (43,3 %), predseda Smeru-SD Robert Fico (36,4 %), Richard Sulík z SaS (35 %), Daniel Lipšic z OĽaNO-NOVA (30,2 %), predseda strany Sme rodina Boris Kollár (30 %) a Igor Matovič z OĽaNO-NOVA (28,2 %). Najmenšie sympatie u ľudí majú Marian Kotleba (19,8 %) zo strany Kotleba-Ľudová strana Naše Slovensko a Radoslav Procházka zo #Siete (19,3 %). Najvyšší nárast sympatií zaznamenal oproti vlaňajšiemu júnu Danko, a to o 19 % a Sulík o 15 %.

Najvyššiu mieru nesympatií vyjadrili ľudia Kotlebovi (73,4 %) a Procházkovi (72,6 %). Nasledujú Matovič (64,4 %), Kollár (61,7 %), Lipšic (59,3 %), Fico (58,2 %) a Sulík (57,5 %). Najmenej nesympatický je verejnosti Danko (37,1 %). Najvýraznejší nárast nesympatií v porovnaní s minulým rokom dosiahol Procházka, a to o 30 %.

Respondentom bola zo strany agentúry položená otázka: "Budem vám postupne čítať mená politikov. Pri každom z nich mi prosím povedzte, či ste o ňom už počuli a ak áno, do akej miery vám je sympatický alebo nesympatický?"

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.