Boje v Aleppe si vyžiadali životy najmenej 43 civilistov

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Damask 9. júla (TASR) - Najmenej 43 civilistov zahynulo v priebehu ostatných 24 hodín v dôsledku bojov medzi vzbúrencami a vládnymi silami, ktoré prebiehajú v severosýrskom meste Aleppo. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na ľudskoprávnu organizáciu SOHR.

Do počtu obetí SOHR zarátala 34 civilistov, ktorí zahynuli v piatok večer, keď vzbúrenci ostreľovali z ťažkých zbraní niektoré časti Aleppa ovládané jednotkami vernými sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi. Okrem mŕtvych si útok vyžiadal aj 200 zranených.

Ďalších najmenej deväť civilistov vrátane šiestich detí zahynulo dnes pri náletoch vládnych síl a ostreľovaní častí Aleppa ovládaných vzbúrencami.

Sily verné Asadovi pokračovali aj dnes v bombardovaní strategicky významnej cesty Castello, ktorá je jedinou zásobovacou trasou vedúcou k vzbúrencami ovládaným štvrtiam Aleppa.

Ak sa podľa DPA vládnym silám podarí vytlačiť vzbúrencov z okolia Aleppa, začnú mesto obliehať. Podľa odhadov žije vo vzbúrencami ovládaných častiach Aleppa približne 250.000-300.000 ľudí.

Násilnosti v Aleppe neutíchli ani napriek trojdňovému prímeriu v krajine, ktoré sa začalo v stredu.

Aleppo, ktoré bolo v minulosti obchodným centrom Sýrie, je v súčasnosti rozdelené na západnú časť ovládanú Asadovým režimom a východ, ktorý majú v rukách vzbúrenci. Boje o ovládnutie mesta sa začali v polovici roku 2012.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.