Petržalka chce aj v tomto roku finančne motivovať svojich učiteľov

Na archívnej snímke učiteľ Michal Málik počas hodiny v základnej škole s materskou školou v Budmericiach, 23. októbra 2015. Foto: TASR/Michal Svítok

Bratislava 9. júla (TASR) - Bratislavská Petržalka chce aj v tomto roku finančne motivovať učiteľov na základných školách v jej zriaďovateľskej pôsobnosti k zvýšeniu kvality vyučovacieho a vzdelávacieho procesu, v rozpočte má vyčlenených 22.500 eur. Miestna samospráva preto znova vyzýva na predkladanie projektov v rámci programu Naučiť lepšie, odmeniť viac. Vyplnené formuláre v elektronickej podobe je potrebné poslať do konca augusta, projekty následne vyhodnotí odborná komisia do konca septembra. TASR o tom informovala hovorkyňa Petržalky Michaela Platznerová.

Program má učiteľov motivovať k zavádzaniu a uplatňovaniu projektov inovácií vo výučbe. "Učitelia si týmto spôsobom navzájom pomáhajú pri tvorbe názornejšej a pre deti atraktívnejšej formy odovzdávania vedomostí," vysvetlila hovorkyňa. Ďalším benefitom je podľa nej aj to, že najlepšie projekty budú postupne začleňované do vyučovacieho procesu aj na ostatných školách. "Tento rok rozšírili kritériá podporených projektov o posilnenie prevencie proti xenofóbii, rasovej, etnickej a národnostnej neznášanlivosti a fašizmu," doplnila Platznerová.

Do programu Naučiť lepšie, odmeniť viac sa v minulom školskom roku zapojilo 18 učiteľov. Finančne si pritom prilepšili tí pedagógovia, ktorí prišli s projektom obsahujúcim inovatívnosť v poznatkoch, spôsoboch, metódach a využívaní informačných komunikačných technológií. Najaktívnejšia bola Základná škola Turnianska, najviac bodov získali projekty učiteľov zo základných škôl na Budatínskej, Černyševského a Dudovej ulici. Zamerané boli na rozvoj čitateľskej gramotnosti a čítanie s porozumením.

Bližšie informácie o programe a výzve poskytuje záujemcom Oddelenie školstva a športu petržalského miestneho úradu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.