Šéfa armády vyslobodili zo zajatia vzbúrencov

Na snímke tureckí vojaci na ázijskej strane Istanbulu 15. júla 2016. Foto: TASR/AP

Ankara 16. júla (TASR) - Náčelníka generálneho štábu tureckej armády Hulusiho Akara vyslobodili dnes zo zajatia vzbúrencov po tom, ako ho vrtuľníkom presunuli z armádneho ústredia v Ankare na leteckú základňu Akincilar na okraji hlavného mesta. Agentúra AP o tom informovala s odvolaním sa na správy tureckej štátnej tlačovej agentúry Anadolu a televíznej stanice CNN Türk.

Po úspešnom zásahu na uvedenej základni by mali generála Akara dostať na bezpečné miesto, aby prevzal velenie v rámci operácie proti plánovačom vojenského prevratu. Turecký premiér Binali Yildirim predtým podľa CNN Türk poveril zastupovaním Akara iného vysokopostaveného generála Ümita Dündara. Prezident Recep Tayyip Erdogan sa vtedy vyjadril, že nemá žiadne informácie o Akarovi.

Erdogan dnes ubezpečil, že napriek udalostiam z uplynulej noci zostáva v Turecku pri moci jeho vláda. Podľa AP sa však v Ankare a Istanbule ozývali v ranných hodinách naďalej silné výbuchy a najmenej jedna bomba explodovala v komplexe parlamentu. Turecké médiá uvádzajú, že pri pokuse o prevrat zahynuli desiatky ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.