Na Evičkinom jazere a tajchu Kopanice zistili hygienici nedostatky

Ilustračná snímka Foto: TASR/Jana Vodnáková

Žiar nad Hronom 18. júla (TASR) - V tajchu Kopanice v obci Hodruša-Hámre a Evičkinom jazere v Štiavnických Baniach zistili regionálni hygienici zo Žiaru nad Hronom znečistenie vody.

Aj keď ide o prírodné kúpacie oblasti, ktoré nie sú vyhlásené za vody určené na kúpanie, hygienici z nich počas sezóny odoberú vzorky vody. Tie z 11. júla ukázali v prípade tajchu Kopanice prekročenie hodnoty ukazovateľa Escherichia coli. V prípade Evičkinho jazera to bola prekročená hodnota ukazovateľa črevné enterokoky.

Ako ďalej na svojej internetovej stránke informuje Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Žiari nad Hronom, vzorky vôd z jazera Klinger v Banskej Štiavnici, Belianskeho jazera a novobanského Tajchu požiadavkám vyhlášky vyhoveli.

Hygienici sa pozreli aj na kvalitu vody v jazerách, ktoré sú vyhlásené za oblasti s vodou určenou na kúpanie. Ide o Počúvadlianske, Vindšachtské a Veľké Kolpašské jazero (všetky v okrese Banská Štiavnica). Vo všetkých troch prípadoch bola kvalita vody podľa hygienikov vyhovujúca.

Mimo prevádzky sú počas tohtoročnej letnej sezóny Dolnohodrušské jazero v okrese Žarnovica a Veľké Richnavské jazero v okrese Banská Štiavnica. Obe jazerá sa po rekonštrukcii v súčasnosti napĺňajú vodou.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.