Maďarsko spĺňa všetky kritériá pre zavedenie eura

Ilustračná snímka. Foto: TASR/Ladislav Vallach

Budapešť 19. júla (TASR) - Maďarsko spĺňa všetky kritériá pre zavedenie eura. Vstup krajiny do eurozóny je možný už koncom tejto dekády, ak sa bude ďalej zlepšovať jej ekonomika. Uviedol to minister hospodárstva Mihály Varga pre dnešné vydanie denníka Magyar Hírlap. Informovala o tom agentúra Reuters.

Miera inflácie v Maďarsku, výška jeho dlhu aj stabilný výmenný kurz forintu, všetky tieto faktory spĺňajú kritériá pre vstup krajiny do eurozóny. Aj banky majú dostatok kapitálu, skonštatoval minister Varga. Ale ešte predtým, ako sa Budapešť pripojí k menovej únii, bude potrebné, aby si vyriešila niektoré vlastné problémy, dodal.

Povedal tiež, že spoločná európska mena musí byť stabilnejšia a podporená spoločnou fiškálnou politikou, kým sa Maďarsko rozhodne vymeniť forint za euro.

Maďarsko, Poľsko aj Česká republika spĺňajú ekonomické kritériá pre vstup do eurozóny a všetky krajiny stále pokračujú v rokovaniach o stratégii tohto kroku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.