Zlaté Moravce hľadajú strategického partnera pre svoju nemocnicu

Ilustračné foto Foto: TASR - Dušan Hein

Zlaté Moravce 19. júla (TASR) – Zlatomoravská radnica hľadá investora, ktorý by vstúpil do mestskej nemocnice. Mestskí poslanci na svojom júlovom rokovaní odsúhlasili, že hľadanie partnera bude prebiehať súťažným dialógom s uchádzačmi, ktorí budú vybraní priamym oslovením. Magistrát teda nebude čakať na predkladanie ponúk, ale priamo osloví investorov, ktorí by mohli zabezpečiť ďalšie fungovanie mestskej nemocnice.

Ako sa uvádza v podmienkach výberového konania, nový partner musí garantovať poskytovanie zdravotnej starostlivosti tak, aby bol zachovaný štatút všeobecnej nemocnice. Zároveň by malo po vstupe investora dôjsť k rozšíreniu spektra zdravotníckych výkonov, k zachovaniu zmluvných vzťahov so zdravotnými poisťovňami a k modernizácii prístrojového vybavenia nemocnice. Nový strategický partner bude musieť preukázať adekvátne finančné zabezpečenie prevádzky, a tiež skúsenosti s riadením a prevádzkovaním zdravotníckeho zariadenia.

Ponuka zo strany prípadného investora musí obsahovať návrh nájomnej zmluvy na minimálne 20 rokov, návrh zmluvy hospodárenia s prenajatým majetkom a podnikateľský plán do roku 2018. Uchádzač o strategický vstup do mestskej nemocnice v Zlatých Moravciach musí zároveň na účet mesta previesť finančnú zábezpeku v hodnote 150.000 eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.