V Prievidzi pribudnú detské ihriská

Ilustračná snímka Foto: Lidl

Prievidza 20. júla (TASR) - Na sídliskách Zapotôčky a Mládež v Prievidzi vyrastie dvojica detských ihrísk. Veľké centrálne pribudne na Ulici I. Bukovčana a mesto jeho výstavbu zabezpečí zo svojho rozpočtu. Druhé, z dotácie od súkromnej spoločnosti, postavia na Ulici M. Mišíka. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

"Centrálne ihrisko na Zapotôčkach bude oplotené s množstvom hracích komponentov. Momentálne je už vydané právoplatné územné rozhodnutie o využívaní územia a je podpísaná zmluva o dielo," ozrejmil Ďureje.

Vyčíslil, že investícia do výstavby ihriska predstavuje 25.000 eur, pričom termín ukončenia prác a odovzdania diela je stanovený na 12. augusta.

Ďalšie detské ihrisko pribudne v meste aj na sídlisku Mládež, lokalitu vytypovala radnica so zástupcom spoločnosti Lidl. "Toto ihrisko by malo byť vybudované z dotácie spoločnosti do konca roka 2016," dodal hovorca mesta.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.