Počet migrantov pri maďarských hraniciach neustále klesá

Ilustračné foto. Foto: TASR AP

Budapešť 26. júla (TASR) - Počet migrantov, ktorí v nedeľu prišli k srbsko-maďarskému hraničnému priechodu Horgoš a začali protestnú hladovku, neustále klesá, informuje maďarská verejnoprávna televízia. Podľa posledných informácií z pondelkového večera otvorenie maďarských štátnych hraníc požaduje z pôvodného počtu 130 hladovkárov už len zhruba 40 ľudí.

Členovia protestujúcej skupiny migrantov v nedeľu pre televíziu uviedli, že tam chcú tri až štyri dni držať hladovku na protest proti hraničným zábranám a sprísneným maďarským pravidlám.

K maďarským hraniciam sa minulý piatok vydalo pešo z Belehradu vyše 300 utečencov, pochádzajúcich najmä z Afganistanu a Pakistanu.

Hladovku na lúke pri hraniciach držalo v pondelok napoludnie už iba pol stovky cudzincov; popoludní ich počet klesol na 40. Ostatní sa vzdali a odišli do neďalekej tranzitnej zóny.

Poradca predsedu maďarskej vlády pre vnútornú bezpečnosť György Bakondi uviedol, že takéto demonštrácie v mnohých prípadoch neorganizujú migranti, ale rôzne občianske organizácie, ktoré sa snažia vyvinúť nátlak na maďarské orgány, aby migrantov pustili cez hranice a umožnili im prejsť do Rakúska. "To sa však nestane," zdôraznil poradca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.