Víťaz súťaže na likvidáciu komunálnych odpadov v Prešove je už známy

Ilustračná snímka Foto: TASR - Henrich Mišovič

Prešov 26. júla (TASR) - Víťaz súťaže na likvidáciu komunálnych odpadov je známy. Mestom pripravená súťaž v menšom rozsahu zabezpečila obyvateľom ekologickú a efektívnu službu likvidácie odpadu. Informuje o tom hovorkyňa radnice Veronika Kmetóny Gazdová.

Prostredníctvom Elektronického kontraktačného systému (EKS) bolo oslovených približne 400 potenciálnych dodávateľov. Víťazná ponuka v objeme takmer 198.000 eur s DPH znamená pre mesto ušetrených vyše 51.000 eur oproti cene, ktorú samospráva za tieto služby platila doteraz. „Ukazuje sa, že mestom nastavené riešenie nakladania s odpadmi bolo správne,“ povedala primátorka Andrea Turčanová. Tieto služby bude v meste od 1. septembra zabezpečovať spoločnosť Marius Pedersen do doby, kým nebude vysúťažený nový dodávateľ na dlhšie obdobie.

Mesto k tomuto kroku pristúpilo po tom, čo Úrad pre verejné obstarávanie zrušil súťaž na dodávateľa, ktorý túto službu mal pre mesto zabezpečovať na obdobie päť rokov. Jej cieľom bolo zaistiť efektívnejšie služby likvidácie odpadov, šetrnejší prístup k životnému prostrediu i službu, ktorá by bola v porovnaní so súčasnou zmluvou výhodnejšia pre mestskú kasu, ale aj pre Prešovčanov. Systémom EKS boli oslovení aj uchádzači a záujemcovia pôvodnej súťaže, ponuku cez tento systém však viacerí nepodali.

Podľa primátorky tak táto úspešná súťaž potvrdila zámer mesta zabezpečiť pre obyvateľov efektívne a kvalitné služby. Mesto zároveň nanovo, v zmysle Zákona o verejnom obstarávaní, vyhlásilo novú súťaž na likvidáciu komunálnych odpadov v objeme približne 7,2 milióna eur bez DPH na obdobie piatich rokov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.