Slovenský investičný fond Eco-Invest prevezme slovinskú firmu Paloma

Foto: TASR/AP

Ľubľana 26. júla (TASR) - Slovenský investičný fond Eco-Invest prevezme slovinského výrobcu hygienických potrieb Paloma. Informovala o tom agentúra Reuters.

Paloma dnes uviedla, že podpísala dohodu s Eco-Investom. V jej rámci najprv získa od slovenského fondu finančnú injekciu 18,2 milióna eur. Eco-Invest následne podá ponuku na prevzatie celej spoločnosti.

Eco-Invest ponúkne za akciu Palomy 4,01 eura, čo hodnotí firmu celkovo na 13,6 milióna eur. Predaj ešte musia schváliť akcionári slovinskej firmy, čo by sa malo stať v piatok (29. 7.).

"Eco-Invest nás presvedčil, že je schopný a odhodlaný investovať do rozvoja Palomy," uviedol šéf slovinskej firmy Tadej Gosak. Dodal, že spoločnosť použije získané peniaze na modernizáciu výroby, zlepšenie pracovných podmienok, zvýšenie výrobnej kapacity a energetickej efektívnosti.

Väčšinovým vlastníkom v Palome je štát. Spoločnosť patrí medzi 30 slovinských firiem, ktorých privatizácia sa má tento rok začať alebo dokončiť.

Poľský investičný fond Abris Capital v júni stiahol svoju ponuku na prevzatie Palomy. Menšinoví akcionári firmy totiž požiadali súd, aby transakciu zamietol, keďže Eco-Invest chce ponúknuť za firmu viac.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.