Indonézia sa pripravuje na popravu odsúdených za drogové trestné činy

Foto: TASR

Jakarta 26. júla (TASR) - Indonézia sprísnila bezpečnostné opatrenia na väzenskom ostrove Nusakambangan a uzavrela ho pre návštevníkov, čo je podľa agentúry AP neklamné znamenie, že v tomto nápravnom zariadení sa v krátkom čase bude konať poprava odsúdených za drogovú trestnú činnosť.

Šéf väzenskej správy na indonézskom ostrove Stredná Jáva dnes uviedol, že do mesta Cilacap, ktoré leží najbližšie k ostrovnému väzeniu s najvyšším stupňom stráženia, bolo vyslaných približne 1000 policajtov a prípravy na popravu na ostrove sú ukončené.

Podľa správ miestnych médií má byť popravených 14 ľudí vrátane cudzincov.

Indonézske úrady zatiaľ nezverejnili ani dátum popravy, ani to, koľkých ľudí sa výkon trestu smrti bude týkať. Vo všeobecnosti sa však predpokladá, že poprava sa bude konať v priebehu niekoľkých dní. Po víkende totiž premiestnili na ostrov ďalších dvoch odsúdených na smrť.

Za drogovú trestnú činnosť popravili vlani v Indonézii 14 ľudí, z ktorých väčšinu tvorili práve cudzinci, čo vyvolalo pobúrenie a protesty.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.