Zisk Michelinu v 1. polroku vzrástol o 11 % na 1,41 mld. eur

Pneumatiky Michelin, ilustračné foto Foto: TASR/AP

Clermont-Ferrand 26. júla (TASR) - Francúzskemu výrobcovi pneumatík Michelin sa v 1. polroku darilo. Vďačí za to zotaveniu čínskeho automobilového trhu, čo viac než vykompenzovalo slabosť ostatných trhov, ako je napríklad Brazília alebo Rusko. Firma tiež profitovala z úsporných opatrení a nízkych cien komodít. Informovala o tom agentúra DPA.

Prevádzkový zisk najväčšieho európskeho výrobcu pneumatík očistený o jednorazové vplyvy sa počas prvých šiestich mesiacov 2016 medziročne zvýšil o 11 % na 1,41 miliardy eur. Experti počítali len s jednociferným nárastom zisku. Tržby mierne klesli na 10,3 miliardy eur. Čistý zisk dosiahol 796 miliónov eur, čo bolo o 9 % viac než v rovnakom období vlani.

Šéf Michelin Jean-Dominique Senard naordinoval firme, predovšetkým na domácom trhu, striktný úsporný kurz, aby sa dokázala presadiť aj proti lacnej konkurencii. Spoločnosť minulý týždeň ohlásila, že vo svojej centrále zruší 500 pracovných miest.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.