V maďarskom Kiskunhalasi migranti ukončili svoj protest

Migranti kráčajú cez koľajnice železničnej stanice v maďarskom meste Kiskunhalas, ktoré sa nachádza 145 kilometrov južne od Budapešti. Foto: TASR

Budapešť 28. júla (TASR) - Po dvoch migrantoch, ktorí v stráženom tábore v juhomaďarskom meste Kiskunhalas dnes podvečer vyliezli na strechu budovy, žiadali otvorenie tohto zariadenia ďalší traja migranti. Vyhrážali sa, že skočia z okna na druhom poschodí. Ako informovala agentúru MTI polícia Báčsko-malokumánskej župy, svoj protest ukončili v stredu neskoro večer.

Na strechu vyliezli ešte predtým ilegálni prisťahovalci - Sýrčan a Iračan, ktorých konanie sledovalo 100 - 150 ďalších migrantov. Podľa poradcu maďarského premiéra pre vnútornú bezpečnosť Györgya Bakondiho si dvojica cudzincov spôsobila rezné rany na rukách a na hrudi. Maďarské orgány ich už dostali dole zo strechy, teraz sa budú musieť podriadiť psychiatrickému vyšetreniu. Žiadosti o azyl tejto dvojice už boli odmietnuté, teraz ich čaká vyhostenie.

Z tohto tábora v utorok ušli piati Alžírčania a dvaja Maročania. Poradca oznámil, že piatich už zadržali, pátrajú ešte po dvoch. Migranti podľa jeho slov sú v tábore zatvorení vzhľadom na násilné ilegálne prekročenie maďarských štátnych hraníc.

V tábore, v ktorom sú zatvorení cudzinci vzhľadom na násilné ilegálne prekročenie maďarských štátnych hraníc, je už poriadok a pokoj. Okolie tábora a poriadok v meste zabezpečuje množstvo policajtov, píše MTI.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.