Zvolenská nemocnica vynovila aj prízemie chirurgie

Erb mesta Zvolen Foto: Heraldický register

Zvolen 28. júla (TASR) - Vo zvolenskej nemocnici dokončili v týchto dňoch rekonštrukciu prízemia chirurgického pavilónu. Vďaka polročnej modernizácii a investícii za viac ako 150.000 eur je pre pacientov k dispozícii okrem modernejšieho vstupu aj recepcia, nový vyvolávací a navigačný systém, ako aj nový digitálny RTG prístroj.

Najväčšou investíciou bol digitálny RTG prístroj, čím sa kompletne zdigitalizovala celá zvolenská nemocnica. "Nový prístroj prináša množstvo výhod ako pre pacientov, tak pre lekárov a v neposlednom rade má vplyv aj na životné prostredie. Čas potrebný na vyšetrenie pacienta sa výrazne skráti, zároveň sa zníži jeho radiačná záťaž," uviedla primárka rádiodiagnostického oddelenia Valentína Rusenková. Traumatologická ambulancia z poschodia bola zároveň presťahovaná do nových priestorov na prízemí, aby pacienti nemuseli chodiť po schodoch.

Novinkou je aj systém poradových lístkov. Pacient si pri vstupe vytiahne poradový lístok podľa toho, kam potrebuje ísť. Nad ambulanciami sú displeje, ktoré ukazujú číslo práve ošetrovaného pacienta.

Systém ponúka informácie ako napríklad dobu čakania pacientov i dobu ich vyšetrenia. "Vďaka štatistikám budeme môcť relevantne porovnať dobu čakania pacienta na vyšetrenie u nás a v iných zdravotníckych zariadeniach, pričom porovnávať sa chceme predovšetkým so zahraničnými zariadeniami. Tento systém stál viac ako 7000 eur a predpokladáme, že sa nám aj za jeho pomoci podarí zefektívniť manažment pacienta. Vyvolávací systém by sme chceli zaobstarať aj na polikliniku, kde je takmer 40 ambulancií," uviedol riaditeľ nemocnice Jozef Botka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.